Seznam starostů obce Kuchařovice

Kuchařovice - náves 1899

Kuchařovice – náves 1899

Při pátrání po předcích se mi dostal do rukou seznam starostů(resp. představitelů obce) od roku 1866 v Kuchařovicích. Předtím vedli obec purkmistři a rychtáři. Byli volení od roku 1866. V seznamu je uvedeno jméno představitele obce, jeho datum narození a číslo domu, kde bydlel v době starostování. U osob, které mám zařazené v rodokmenu je uveden odkaz na jejich osobní stránku na mých stránkách věnovaných rodopisu, je možné, že se zde časem objeví odkaz i na další, pokud naleznu další příbuznosti.

 

Období

Jméno Narozen

Č.domu

1866-1871 Matěj Vogal

11.2.1821

36

1871-1881 Antonín Stejskal

17.5.1858

37

1882-1884 František Auer

7.8.1832

31

1885-1887 František Veselý

8.4.1829

33

1888-1890 Antonín Vogal

18.5.1840

96

1891-1893 Jan Vogal

7.7.1851

36

1894-1896 Václav Plaček

26.12.1850

11

1897-1897 František Štifter

29.12.1851

26

1898-1900 Antonín Čučka

1.1.1859

104

1901-1903 Jan Mlejnek

8

1904-1906 Václav Plaček

26.12.1850

11

1907-1910 František Stejskal

24.10.1873

54

1911-1920 Jan Mlejnek ml.

11.11.1878

8

1920-1924 Jan Mahr

29.7.1878

64

1924-1927 Václav Fousek

17.10.1875

38

1928-1944 Jan Mahr

29.7.1878

64

1944-1945 Jan Valenda

19

1945-1953 František Horák

113

1953-1961 František Punčochář

1.10.1912

217

1961-1964 Jan Urbánek

254

1964-1981 František Pojer

66

Od roku 1981 byla obec součástí města Znojma. Po osamostatnění v roce 1990 byl prvním porevolučním starostem Lubomír Mlejnek z čp. 300 a byl jím až do roku 2018. Po něm se starostování ujala první starostka v historii – Marcela Mašejová.

 

5.00 avg. rating (98% score) - 1 vote

Přidat odpověd

Reklama